Den otevřených dveří na kadaňském koupališti

Ve středu 29. května se zastupitelé sešli na místním koupališti, aby zjistili, jaké změny se chystají do nové sezóny a v jakém stavu se celý areál nachází.

U nás je pravidlem, že se naši zastupitelé na dnech otevřených dveří objevují pravidelně, což je dobré především z hlediska možného posouzení, zdali a jak se jednotlivé městské organizace vyvíjejí.

Ani tentokrát jsme neudělali výjimku. Jindra Zalabáková, Jana Demjanová, Miroslav Novotný a Radek Jára se přišli seznámit s chodem koupaliště a vyhlídkami pro letošní rok.

Tento rok je hlavní téma zastřešení plaveckého bazénu. Prohlédli jsme si projektovou dokumentaci, zeptali se na technické detaily a věříme, že tato akce bude pro naše občany přínosem. Využívání koupaliště i v zimních měsících zvýší možnost sportovních aktivit po celý rok. Doufáme, že dobrým PR tato akce přiláká do našeho města více plaveckých nadšenců, kterým velký bazén chybí.

Součástí bude i rekonstrukce stávajícího ubytovacího zařízení nad šatnami. Trochu nás mrzí, že se v projektu neuvažovalo s tzv. zelenou střechou.

Velkým kladem je i využívání dešťové vody. 

Měli jsme možnost prohlédnout si zázemí firmy, která bude nabízet v areálu občerstvení a velmi nás potěšila vstřícnost majitelů i bohatá nabídka.

Areál je v dobrém stavu, připraven na sezónu  a je teď na návštěvnících v jak hojném počtu ho budou navštěvovat.

 

 

 

29. 5. 2019